Co powinniśmy wiedzieć o prawie pracy?

Najistotniejsze kwestie związane z prawem pracy reguluje w Polsce Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 – Kodeks pracy. W Kodeksie tym znajdziemy regulacje dotyczące zarówno obowiązków pracownika jak również pracodawcy. Nie da się ukryć, że przepisy wyżej wspomnianego Kodeksu mają za zadanie przede wszystkim ochronę pracownika jako podmiotu słabszego.

Nie określa to jednak, że interes pracodawcy jest całkiem pomijany. W Kodeksie pracy znajdziemy bowiem przepisy dotyczące kwestii związanych z odpowiedzialnością odszkodowawczą. Nierzadko bowiem zdarza się tak, że pracownik świadomie czy nie, wyrządza pracodawcy szkodę.

Niesprawiedliwe byłoby, gdyby to pracodawca musiał pokryć koszty eliminacji owej szkody. Przepisy prawa pracy regulują również kwestie związane z urlopami i zwolnieniami lekarskimi. Nie da się ukryć, że pomocne mogą okazać się Kodeks pracy szkolenia. Pomogą one w zaznajomieniu się z przepisami prawa pracy i w zrozumieniu ich.


Blog o podobnej tematyce: https://www.lascar.com.pl/


Z całą pewnością dzięki szkoleniom będziemy mogliby bez trudu poruszać się po zakamarkach Kodeksu pracy. Jeśli poznamy obowiązujące przepisy oraz zapoznamy się z przewidywanymi zmianami w prawie pracy, nawet najnowszy Kodeks pracy nie będzie był dla nas tajemnic.

Trzeba bowiem pamiętać, że całkiem nowy akt prawny regulujący przepisy prawa pracy może zostać uchwalony już za rok, czyli w roku 2020. Jeżeli zdecydujemy się na udział w szkoleniach i kursach, należałoby postarać się brać udział w tych robionych przez odpowiednio wykwalifikowanych szkoleniowców.

Jeżeli osoba prowadząca szkolenie posiada na dodatek spore doświadczenie w zawodzie, tym lepiej. Jeszcze lepiej, jeśli uda nam się odszukać szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Tego typie kursy są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Z całą pewnością warto byłoby zająć się również szkoleniami certyfikowanymi. Certyfikat jest bowiem dowodem na to, że braliśmy udział w danym szkoleniu albo kursie. Że on nam się przydać do skomponowania profesjonalnego CV.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zarządzanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz