Jakie znaczenie ma odpowiedni brygadzista dla zespołu produkcyjnego?

Brygadzista-kto to podstawie jest? Jaką funkcję pełni? Czy naprawdę jest aż tak istotną osobą w zespole? Oczywiście, że tak! Poniżej przedstawione zostanie dokładniej, czym w zasadzie cieszy się brygadzista i dlaczego jego rola jest tak bardzo istotną.

Kim jest brygadzista i które ma znaczenie?

Kto to jest tenże brygadzista? Otóż jest toż osoba nadzorująca dany kawałek produkcji ze wszystkimi osobami, które tam pracują. Już dawno zauważono, że klasyczny podział na lidera i podległych mu ludzi nie do końca się sprawdza. Pracownicy czuja się wówczas zazwyczaj dość mocno wykorzystywani, ponieważ niestety nie docenia się ich pracy. Lider jest z kolei oderwany z ich bycia i realiów ich świata.

Dlatego też tak bardzo istotne jest, aby brygadzista był blisko ludzi. Ma ich rozumieć, cieszyć się ich problemami, musi koniecznie umieć pomagać i wspierać. To jest tak osoba, która musi umieć łagodzić wszelkie konflikty, dopomagać w potrzebie, która ma szeroką wiedzę oraz doświadczenie w wielu sprawach, i tych, związanych z produkcją, To jest również ktoś, kto pomoże pracownikom w zakresie motywacji.

Warto też podkreślić, że brygadzista również musi umieć znać się na zespole, musi wiedzieć, kto naturalnie ma jakie talenty, w zasadzie, do czego się nadaje, co potrafi robić, jaką rolę naturalnie pełni zespole, jak można wykorzystać jego umiejętności do procesu optymalizacji produkcji.


Inne z tego tematu: https://www.sfbcc.wroclaw.pl/


Jak wyglądają szkolenia dla brygadzistów?

Szkolenie dla brygadzistów dzisiaj coraz bardziej przypomina te szkolenia dla mistrzów, jakie są przeznaczone dla scrum masterów. W celu obecnie prawdziwy brygadzista ma być właśnie trochę jak takiej wysokiej jakości scrum master, tylko że nieco bardziej z wpływem na produkcje, Tak naprawdę jednak wykonuje on w myśli te same funkcje.

Warto zatem postawić i na różnego rodzaju szkolenia scrum, szczególnie te robione przez agile pm foundation, czy też szkolenia agile różnych innych firm i zakładów — ważne jednak, aby tak było dużo dobre.

Ten wpis został opublikowany w kategorii biznes. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz